PČ komandām

Latvijas kroketisti pasaules komandu čempionātā kroketā

(GC Croquet World Team Championship)

 

No 15 līdz 20 maijam Latvijas kroketistu komanda ar panākumiem startēja pasaules čempionāta 2.divīzijas turnīrā, kurš notika Apvienotās Karalistes Bath pilsētas kroketa klubā. Latvija ieguva trešo vietu divīzijā, jeb 11. vietu pasaules rangā, par 5 vietām uzlabojot savu pozīciju salīdzinot ar iepriekšējo čempionātu.

Pirmajās trijās dienās notika cīņas apakšgrupās. Latvijas komanda vispirms ar 5-1 pārliecinoši pieveica Skotiju, pēc tam ar 4-2 Beļģiju, pēc tam nācās atzīt Spānijas pārākumu ar rezultātu 1-5. Līdz ar to Latvija ieguva 2.vietu savā apakšgrupā. Pusfinālā ar 1-6 zaudējums ļoti spēcīgajai Austrālijas komandai, kura iepriekšējā čempionātā startēja 1.divīzijā. Mačā par trešo vietu turnīrā Latvija pārliecinoši ar 7-2 uzvarēja Vāciju.

Turnīra rezultāti:  https://croquetscores.com/2016/gc/golf-croquet-world-team-tier-2 

Pasaules komandu čempionāts notiek reizi četros gados kopumā trijās divīzijās: pirmajā un otrajā divīzijā pa astoņām valstīm, bet trešajā četras valstis. Pirmajā divīzijā startē (iepriekš iegūto vietu secībā) Ēģipte, Jaunzēlande, Anglija, ASV, Dienvidāfrika, Īrija, Zviedrija, Velsa, otrajā divīzijā startē Austrālija, Beļģija, Čehija, Vācija, Skotija, Spānija, Latvija, Šveice. Trešajā divīzijā startē Norvēģija, Portugāle, Krievija, Gruzija. Latviju čempionātā pārstāvēja (no kreisās):

Andris Usāns, Jānis Šteins, Normunds Zelčāns, un Māris Lindbergs.

 

Kroketu var spēlēt dažādos veidos, gan kā sociālu izklaidi, gan arī turnīros. Sporta krokets tiek spēlēts starptautiskajā līmenī individuālo spēlētāju un komandu čempionātos.

Draugu lokā mājas apstākļos krokets Latvijā tiek spēlēts jau kopš 90. gadu sākuma, līdz 2009. gada vasarā tiek dibināts Ogres kroketa klubs ar domu par kroketa kā sporta veida popularizēšanu. Drīz tam seko vēl viena kluba (kroketa klubs "Rīga") dibināšana. Turpmākajos mēnešos notiek spēles demonstrācijas pasākumi, kā arī tiek nodibināta un reģistrēta Latvijas Kroketa federācija (LKF).

2010. gada pavasarī tiek nodibināts pēc skaita jau trešais kroketa klubs - Siguldas - Līgatnes „Kroketa klubs SIG-LIG”, kurš arī kļūst par Latvijas Kroketa federācijas biedru. Pašlaik Latvijā ir 5 kroketa klubi ar kopā pieciem profesionāla līmeņa laukumiem

Klubi un federācija ir vienojušies Latvijā sākotnēji popularizēt Golfa kroketa noteikumu versiju, kas ir vienkāršāka un dinamiskāka. Ir veikts noteikumu kopsavilkuma tulkojums latviešu valodā, izstrādāts un apstiprināts Latvijas reitinga nolikums, sacensību paraugnolikums, kā arī kroketa sacensību tiesnešu sertifikācijas nolikums.

Kroketa turnīri Latvijā notiek no maija līdz oktobrim. Latvijā ir publiskie kroketa laukumi Ratniekos (Līgatnes novads) un vairāki privātie (Rīgā, Ogrē, Milzkalnē), kur regulāri notiek kroketa turnīri (vairāk informācijas http://www2.krokets.lv/ - pagaidu adrese)., kā arī Latvijas kroketisti piedalās Pasaules kroketa federācijas un citu valstu organizētajos turnīros (World Croquet Federation, http://worldcroquet.org.uk/ ).

Informāciju sagatavoja Sarmīte Usāne, 26407514 vai e-pasts: sarmite.usane@gmail.com