Kroketa jaunumi augustā

1. Reitingi

WCF reitinga līderi Latvijā ir:

1. Normunds Zelčāns - 2155

2. Jānis Šteins - 2105

3. Roberts Stafeckis - 2019

4. Valters Brīkšis - 2013

5. Andris Usāns - 1905

 

Latvijas kausa izcīņas līderi pēc 6 aizvadītiem turnīriem (no kopumā 9):

1. Roberts Stafeckis - 41

2. Andris Usāns - 41

3. Normunds Zelčāns - 40

4. Māris Lindbergs - 24

5. Jānis Šteins - 23

 

2. Ogres kroketa kluba organizētajā Grietas kausa turnīrā 18.jūlijā Ogrē piedalījās 12 dalībnieki, no kuriem 7 bija bez iepriekšējas pieredzes kroketa turnīros, un līdz ar to guva savus pirmos punktus WCF pasaules reitingu tabulā.  Pilnā rezultātu tabula pielikumā.

 

Uzvarētāju pjedestāls:

1. Jānis Žurgis

2. Jolanta Stafecka

3. Māris Kalniņš

Gandarījuma kauss - Edgars Strods

 

3. Kroketa kluba SIG-LIG organizētajā dāmu turnīrā ANNA OPEN Siguldā 19.jūlijā piedalījās 12 daiļā dzimuma kroketistes, tai skaitā pirmo reizi arī Lietuvas pārstāve.

Uzvarētāju pjedestāls:

1. Līga Usāne

2. Birute Krūze

3. Sarmīte Usāne

4. Kurzemes kausa izcīņa Šlokenbekā  25. un 26.jūlijā piedalījās kopumā 18 kroketisti. Kvalifikācijas turnīrā uzvarēja un tiesības spēlēt pamatturnīrā ieguva Viktors Harlinskis. Otro un trešo vietu ieņēma attiecīgi Edgars Strods un Valdis Lejnieks. Pilna rezultātu tabula pielikumā.

 

Pamatturnīra goda pjedestāls:

1. Normunds Zelčāns - OKK

2. Māris Lindbergs, Ropaži

3. Roberts Stafeckis - OKK

Gandarījuma kauss - Andris Usāns, SIG-LIG

 

5. Latvijas kroketists Andrejs Savinovs nupat veiksmīgi startēja Swiss Open kroketa turnīrā Ženēvā, kur 23 spēcīgu dalībnieku konkurencē, uzvarot divās spēlēs no piecām, izcīnija dalītu 13.-16.vietu.

 

6. 8. un 9.augustā Bieriņu jaunajā laukumā pirmo reizi notiks oficiālais LKF turnīrs, kas būs arī Latvijas kausa 7.posms. Interese par dalību Bieriņu kausā ir pārsniegusi laukuma iespējas. Visi, kuri pieteicās uz šo turnīru, saņems atsevišķu informāciju par iespēju piedalīties.

 

7. Ir sākusies kroketa aktīvistu rosība Lietuvā. Pirmie "izlūki" ir jau apciemojuši Latviju, un pašlaik ar lietuviešiem apspriežam iespēju, ka 15.augustā kādā no Latvijas laukumiem varētu notikt pirmais simboliskais Latvijas-Lietuvas mačs.

 

8. Ogres dubultkausa turnīrā 16.augustā varēs piedalīties 16 kroketisti. Dubultspēļu pāri tiks izveidoti pēc dalībnieku sastāva apstiprināšanas, apvienojot pāros spēcīgākos ar vājākajiem. Pa trijām vietām tiek rezervētas SIG-LIG, Ropažu, Bieriņu un Ogres klubiem. Pārējās vietas tiks piešķirtas pieteikšanās secībā.  Pieteikšanās uz e-pasta adresi ogreskrokets@gmail.com līdz 10.augustam.

 

9. Ropažu kroketa klubs plāno sarīkot kroketa turnīru 22.augustā. Paredzēts gan pieaugušo, gan arī bērnu turnīrs. Informācija sekos.

 

10. No mūsu Krievijas kroketa draugiem ir pienācis uzaicinājums piedalīties kroketa turnīrā Viborgā (Krievijā) 23.augustā. Aicinu pieteikties, ja kādu tas varētu interesēt.

 

11. 23.augustā Ratniekos notiks kārtējais Latvijas kausa posms. Informācija par pieteikšanos sekos.

 

12. Sakarā ar to, ka ir vēl dažas brīvas starta vietas, līdz 31.jūlijam pagarināta pieteikšanās uz Baltic Open, kurš šogad notiks 5.-6.septembrī. Paredzams, ka šogad varētu startēt dalībnieki no 3-5 ārvalstīm, līdz ar to mums pašiem varētu būt apmēram 10 starta vietas. Starta vietas uz šo turnīru tiks piešķirtas kroketistiem ar augstāko WCF reitingu uz 1.augustu, taču federācija plāno piešķirt īpašus ielūgumus dalībai (wild card) diviem vai trijiem talantīgajiem jaunajiem kroketistiem, kuriem iespējams vēl nav pietiekosi augsts reitings. 

 

13. Vienlaicīgi ar Baltic Open Ratniekos notiks arī Latvijas junioru čempionāts U-12. Informācija par pieteikšanos sekos.

 

14. Turpinās 1.Latvijas čempionāts kroketā AC versijā, kurā piedalās 10 kroketisti. Jau izspēlētas 32 no 45 spēlēm.

 

15. Droši vien, ka līdz sezonas beigām tiks izsludināti vēl daži turnīri, lai dotu iespēju spēlēt visiem interesentiem.

 

16. Kā vienmēr, aicinu visus izteikt savus ierosinājumus un komentārus par kroketa norisēm Latvijā.

 

Uz tikšanos kroketa laukumos!