Kroketa jaunumi

Kopā ar pēc-Jāņu sveicieniem arī kārtējās kroketa ziņas.

 

1. Jūnija sākumā trīs dienas spēlējām kroketu kopā ar viesiem no Skotijas. Man liels prieks ziņot, ka oficiālajā Latvijas-Skotijas starpvalstu mačā ar kopskaitā 51 spēli ar rezultātu 31:20 pārliecinoši uzvarēja Latvija, tādējādi revanšējoties par pagājušo gadu. Paldies visiem, kuri palīdzēja kaldināt šo uzvaru - pirmo Latvijas kroketa vēsturē!

 

2. Jančuka kausa izcīņā (6-12 gadus veciem bērniem) 21.jūnijā Ratniekos 8 dalībnieku konkurencē pirmo vietu un kausu izcīnīja Viesturs Gercāns.

 

3. Jāņu kausa izcīņā 21.jūnijā piedalījās 31 dalībnieks, tai skaitā divi kroketisti no Pēterburgas. Goda pjedestāls sekojošs:

  1. Normunds Zelčāns
  2. Jānis Šteins
  3. Roberts Stafeckis

      Gandarījuma kauss - Uldis Skroders

 

4. Esam iesākuši Latvijas pirmo Asociācijas kroketa turnīŗu, kurā piedalās 10 dalībnieki. Līdz septembra vidum paredzēts izspēlēt gandrīz 50 spēles, pie kam vidējais spēles ilgums pagaidām ir apmēram 2,5 stundas. Līdz šim izspēlēta apmēram trešdaļa no visām spēlēm.

 

5. Elzas kausa izcīņa Ogrē sastāvēs no divām daļām: kvalifikācijas turnīra 4.jūlijā un pamatturnīra 5.jūlijā.

Pamatturnīrā ir ierobežots dalībnieku skaits - 8. Sešas starta vietas tiks piešķirtas kroketistiem ar augstāko WCF reitingu (grade) pēc stāvokļa uz 29.jūniju. Atlikušās divas vietas tiks sadalītas kvalifikācijas turnīra augstāko vietu ieguvējiem. 

Kvalifkācijas turnīra maksimālais dalībnieku skaits - 12. Pa divām vietām tiek rezervētas SIG-LIG, Ropažu, Bieriņu un Ogres klubiem. Pārējās vietas tiek piešķirtas pieteikšanās secībā.

 

Pieteikšanās uz Elzas kausa izcīņu līdz 29.jūnijam (ieskaitot). Detaļas pielikumā.

 

6. Pēc līdzīgas formulas notiks pieteikšanās arī uz Kurzemes kausu (25./26.jūlijs) un Bieriņu kausu (8./9.augusts). Sīkāka informācija par pieteikšanos drīzumā.

 

7. Ogres dubultkausa turnīrā 16.augustā varēs piedalīties 16 kroketisti. Dubultspēļu pāri tiks izveidoti pēc dalībnieku sastāva apstiprināšanas, apvienojot pāros spēcīgākos ar vājākajiem. Pa trijām vietām tiek rezervētas SIG-LIG, Ropažu, Bieriņu un Ogres klubiem. Pārējās vietas tiks piešķirtas pieteikšanās secībā.

 

8. Aizvien lielāku starptautisku popularitāti gūst Baltic Open turnīrs, kurš šogad 5./6.septembrī notiks jau ceturto reizi. Paredzams, ka šogad varētu būt dalībnieki no 3-5 ārvalstīm, līdz ar to mums pašiem varētu būt apmēram 10 starta vietas. Starta vietas uz šo turnīru tiks piešķirtas kroketistiem ar augstāko WCF reitingu uz 1.augustu, taču federācija plāno piešķirt īpašus ielūgumus dalībai (wild card) diviem vai trijiem talantīgajiem jaunajiem kroketistiem, kuriem iespējams vēl nav pietiekosi augsts reitings. Pieteikšanās uz Baltic Open līdz 25.jūlijam.

 

9. Ņemot vērā lielo jaunpienācēju skaitu šajā sezonā un interesi par dalību turnīros, aicinu visus laukumu īpašniekus izvērtēt iespējas sarīkot vēl papildus turnīrus augustā-septembrī.

 

10. Kā vienmēr, aicinu visus izteikt savus ierosinājumus un komentārus par kroketa norisēm Latvijā.

 

Uz tikšanos kroketa laukumos!

 

Roberts Stafeckis

Tel. 26492211