Kroketa ziņas 2016/2

Sveiciens visiem kroketistiem un kroketa draugiem!

 

Pavasaris šogad kavējas, un līdz ar to ir aizkavējies arī kroketa pavasara ziņu izlaidums.

 

Aprīlī piedzīvojām vairākus kroketa dzīvei nozīmīgus notikumus. Vispirms jāatzīmē pasaules čempionāts AC kroketā Floridā, kur vēsturiski prmo reizi piedalījās Latvijas pārstāvis. Mūsu Andrejam Savinovam gan neizdevās gūt nevienu uzvaru, toties ar tur aizvadītām 22 spēlēm viņš ir guvis tādu pieredzi, kādas nav nevienam citam Latvijā. Par pasaules čempionu pēc 11,5 stundu ilgas finālcīņas kļuva mums daudziem pazīstamais Stephen Mulliner.

Savukārt mūsu klubu izlase 8 cilvēku sastāvā aizvadīja treniņnometni Faro, Portugālē, uz laukuma pavadot 4 pilnas dienas.

 

Šīs sezonas pirmais oficiālais turnīrs notiks jau pēc nedēļas, - 7./8.maijā Ratniekos. Spēļu sākums sestdien plkst. 10:00, precīzu pieteikšanās informāciju pavisam drīz izsūtīs SIG-LIG klubs. Svētdienas rītā turpat notiks arī sezonas pirmie U-10 un U-14 turnīri.

 

Šim e-pastam pievienoju 2016.gada sezonas kalendāru, kurš šogad ir ne tikai daudz intensīvāks turnīru skaita ziņā, bet arī veidots citāds kā līdz šim. 

 

Visi GC kroketa turnīri tiek dalīti 2 lielās grupās: 

1) reitnga turnīri - kuru rezultāti ietekmē spēlētāju starptautisko reitingu. Uz šiem turnīriem organizatoriem jānodrošina brīvu iespēju pieteikties visiem gribētājiem, atbilstoši LKF apstiprinātam reglamentam un atlases kritērijiem, protams, ņemot vērā laukuma ietilpību.

2) klubu turnīri - kuri neietekmē reitingus. Šo turnīru norise un dalībnieku atlase ir pilnībā pašu klubu ziņā.

 

Savukārt reitingu turnīri iedalās 3 apakšgrupās:

1) A grupas turnīri - šie 6 turnīri vienlaicīgi ir arī Latvijas kausa ieskaites turnīri. Tajos piedalās ne vairāk kā 8 spēlētāji.

2) B grupas turnīri - katra B grupas turnira divu augstāko vietu ieguvēji iegūst tiesības nākamajā turnīrā startēt A grupā, mainoties ar A grupas neveiksminiekiem. 

3) Open turnīri lielākoties plānoti vietās ar vairākiem laukumiem - tur pieteikšanās notiks pēc principa - kurš ātrāk.

 

Lēmums par dalījumu A un B grupās tika pieņemts, lai vismaz A grupas turnīra reglamentu tuvinātu starptautisko turnīru kārtībai, kad izslēgšanas spēļu uzvarētāji tiek noteikti mačos līdz 2 uzvarām. Precīza informācija par Latvijas kausa un A un B grupas turnīru norisi tiks publicēta pēc "LKF Sporta noteikumu" apstiprināšanas LKF valdes sēdē orientējoši 8.maijā.

 

Bez jau pieminētajiem turnīriem kalendārā ir informācija arī par jauniešu turnīriem, kurus šogad plānts rīkot biežāk. Iespējams, ka izmēģināsim arī sacensības starp klubiem līdzīgā formātā kā tas bija Ziemassvētku turnīrā.

AC kroketa sacensību kalendāru veidosim pēc tam, kad būs noskaidrojies interesentu loks. Bez tam kalendārā ir atzīmēti kroketa apmācību nodarbību datumi, kā arī atsevišķu starptautisko turnīru datumi.

 

Līdz 7./8.maijam plānots iedarbināt Latvijas kroketa jauno weblapu, kurā bez visas citas informācijas vienmēr būs pieejama turnīru kalendāra aktuālā versija.

 

Aicinu klubu pārstāvjus sezonas gaitā papildināt kalendāru ar savu klubu turnīru datumiem, lai visiem gribētājiem būtu pietiekoši daudzas iespējas piedalīties.

 

Lūgums visiem, kuri šajā sezonā vēlas spēlēt (vai mācīties spēlēt) AC kroketu, to paziņot uz e-pastu latvijaskrokets@gamil.com līdz 7.maijam. 

 

Tāpat aicinu visus tos, kuru jaunā paaudze vēl nespēlē kroketu, piedāvāt to saviem bērniem. Šogad jauniešu čempionātu uzvarētājus gaida vērtīgas balvas!

 

Kā vienmēr, aicinu visus zvanīt un/vai rakstīt ar priekšlikumiem un ieteikumiem. Uz tikšanos jau pēc nedēļas Ratniekos!