LAUKUMI

Starptautiskie petanka spēles noteikumi nosaka, ka petanku var spēlēt jebkurā teritorijā. Un tas nozīmē, ka laukuma segumam derēs tikpat labi zālājs, kā jūrmalas smiltis. Nopietnākām sacensībām laukumu virsma ir samērā blīva. Pieļaujama rupjāka izmēra materiālu izmantošana, kas sarežģī dzīvi “ripinātājiem”. Katram segumam ir sava specifika. Jārēķinās ar faktu, ka tehniski vājāk sagatavotie spēlētāji savu neveiksmju cēloni meklēs vien sev zināmos laukumu standartos. Te der atcerēties, ka uz laukuma vienādos apstākļos spēlē divas komandas un parasti uzvar labākais. Neapšaubāmi, ka ir būs spēlētāji kuri labprātāk spēlē “mīkstos” laukumos vai arī gluži otrādi atdod priekšroku “cietākam” segumam.

Sacensībās organizācijas komitejas vai tiesneša lēmumu komandas var lūgt spēlēt iezīmētā teritorijā. Šajā gadījumā, nacionālo čempionātu un starptautisko sacensību laukuma izmēriem ir jābūt vismaz 15 metri (garumā) x 4 metri (platumā).Citām sacensībām var pieļaut izmaiņas, nosakot, ka laukumi nevar būt mazāki par 12 metri x 3 metri.

Sacensībām ar laika ierobežojumu vienmēr jānotiek uz marķētiem laukumiem, kuru robežas atbilst iepriekš noteiktajiem izmēriem. Laukumu marķēšanai parasti izmanto izturīgas auklas ar diametru 1,5 līdz 2 milimetri.

SK “Boule” rīcībā ir trīs petanka spēļu stadioni: “Valgundās” (Ropaži), Ērģemes petanka laukumi un Zaķumuižas stadiona laukumi (vienojoties ar Zaķumuižas pamatskolu un Ropažu novada pašvaldību). Ir pieejami divi slēgtie laukumi: Jāņa halle (Villasmuiža) ar 9 laukumiem un Ērģemes halle ar 5 laukumiem.

Ieteicams palasīt: http://www.educnaute-infos.com/article-toutes-les-astuces-pour-elaborer-un-terrain-de-petanque-120763901.html